Чому РОВЕР ?


Вітаємо вас на нашому сайті !Old bike2

Наша мета надати вам якісний дистанційний сервіс велосипедів та оригінальні запчастини.

Чому саме РОВЕР ?

До 1939 року Західна частина України не була радянською. Вона була у складі Європи. Європою в таких звичних дрібницях, як станки і леза для гоління “Жилєт”. Тум і досі за звичкою іх називають де “жилєтка”, де ” желєтко”.

Те саме і з назвою “Ровер“.
Коли приходив селянин до магазину, і вперше бачив там двоколісне чудо з педалями, на рамі якого було написано “Ровер“, то як інакше він мусив його назвати? А тоді поширення набули саме ровери англійської фірми, що і досі відома нам позашляховиками Ленд-Ровер .

Слово “bicycle” (в Польщі – Rower,  Білорусі – Rovar, Ро́вар) є похідними від назви компанії Rover Cycle Company Ltd. Rover bicycles (велосипед) – мав обидва колеса одного і того ж розміру (попередні моделі зазвичай мали одне велике, інше менше).

Слово ровер до цього часу  використовується в багатьох частинах України.

З історії компанії Rover Cycle Company Ltd

Перший велосипед, схожий на той, що використовується в наші дні, називався Rover. Його було зроблено у 1884 році англійським винахідником Джоном Кемпом Старлі та випускався з 1885 року. На відміну від велосипеда «пенні-фартинг», Ровер мав ланцюгову передачу на заднє колесо, однакові за розміром колеса, й сидіння водія між колесами. Велосипед Старлі здобув ім’я безпечного і набув такої популярності, що в польській мові його й досі називають rower, а в деяких західноукраїнських діалектах «ровер». В 1885 році з’явилась модель низького велосипеда «Ровер Сейфті» (безпечний) з двома однаковими колесами.

Компанія Rover заснована в 1887 році Джоном Кемпом Старлі і Вільямом Саттоном. Компанія починала свою діяльність з випуску велосипедів. Перший велосипед марки Rover з’явився в 1884 році, а вже в 1886 році вперше був запатентований перший так званий «Безпечний велосипед Старлі», патент на винахід належав Джону Кемпу Старлі. Основною відмінною особливістю цього велосипеда була наявність приводу на заднє колесо, яке наводилося в рух за допомогою педалей і ланцюги, в той час як більш ранні моделі велосипедів мали маленьке заднє і величезне переднє колесо, на якому знаходилися педалі т. з. Pennyfarthing. Велосипеди компанія випускала до 1925 року.

Еволюція велосипеду

1: Карл фон Драйс (Німеччина), 2: Томас Макколл (Шотландія), 3: П’єр Llallement (Франція), 4: Джеймс Starley (Франція), 5: Джон Кемп Starley (Англія), 6: Road (США), 7: Mountain Bike (США).

Еволюція велосипедів

В 1888 році, шотландський ветеринар Джон Бойд Данлоп заново винайшов надувні шини з каучуку (запатентовані у 1845 році). Після цього велосипеди позбулись прізвиська «кісткотряси». Ідея, як це нерідко буває, прийшла несподівано. Спостерігаючи, як син трясеться на жорсткому самокаті, він знічев’я зупинив свій погляд на шматку шланга від садового насоса. В шланг було налито води і обтягнуто ним ободи. Пізніше Денлоп приєднав до першої у світі шини своєрідний клапан, що тільки пропускав, але не випускав назад повітря, і поспішив запатентувати свій винахід. Цей винахід зробив їзду на велосипедах значно комфортнішою і сприяло їх широкій популярності. 1890-ті роки назвали золотими часами велосипеда. Через кілька років Данлоп заснував фірму DUNLOP, яка випускала шини також для мотоциклів і автомобілів.

В 1895–1905 роках вважалося шиком прогулятися на парному велосипеді. Двоє друзів сиділи на двоколісному велосипеді пліч-о-пліч. Коли колеса виставили в одну лінію — такий варіант велосипеда облюбував спорт: він розвивав високу швидкість, бо опір повітря лишався тим же, а зусилля на ведучу зірочку зростало прямо пропорційно кількості гонщиків (йдеться про двомісні гоночні тандеми). В 1900-их роках спортсмени змагалися на 3-, 4-, 5- і 6-місних машинах.

У 1895 році з’явився велосипед із музикою — його переднє колесо мало невеличкий органний інструмент і флейту.

В США в 1895 році було випущено 1,25 мільйони двоколісних машин.

Тривалий час будували також триколісні велосипеди (трицикли), які завдяки своїй стійкості мали більше успіху, ніж двоколісні. Крім того, на три- або квадрациклах перевозили вантажі і пошту. Англійська фірма «Хамбер» у 1897 році поставила на трицикл закритий брезентовий кузов і назвала своє дітище «велолімузином».

В 1898 було винайдено педальні гальма і механізм вільного ходу, що дозволяв не крутити педалі, коли велосипед їде за інерцією з гори. В ті ж роки вигадали перемикання швидкостей і ручні гальма, але ці винаходи набули популярності зовсім не відразу.

Багато винаходів і нових технологій, вигадані для велосипедної промисловості зробили можливим створення автомобілів і літаків. Багато автомобільних фірм початку XX століття створювались як велосипедні.

Перші алюміневі велосипеди були зроблені у 1890-х роках, перший лежачий — у 1895 році (а у 1914 році почалось масове виробництво лежачих велосипедів фірмою «Пежо»).

Перша зручна система перемикання швидкостей була зроблена у 1910.

Перший велосипед із задньою і передньою підвісками було виготовлено у 1915 році, для італійської армії

Починаючи приблизно з 1905 року, велосипеди в багатьох країнах стали виходити з моди через розвиток автомобільного транспорту.

З кінця 1960-х років велосипеди знову увійшли в моду у розвинутих країнах, завдяки зростанню популярності здорового способу життя і загальному усвідомленню важливості екологічних проблем.

Масове виробництво велосипедів з титану почалось у 1974 році, а велосипедів з вуглепластика — в 1975.

Велокомп’ютер було винайдено у 1983 році.

Залишити коментар