Прокачування гальм і заміна гальмівної рідини


Прокачування гальм і заміна рідини гідравлічних гальм велосипеда є важливим компонентом в обслуговуванні велосипеда. Гальма відіграють значну роль в безпеці їзди і можуть бути причиню травмування велосипедиста.

Основними поломками гідравлічних гальм є:

  • наявність повітря в гальмівній рідині
  • заклинювання або тугий хід гальм

Наявність повітря в гальмівній рідині спричиняє слабе гальмування, а також нерозходження гальмівних колодок і їх передчасне зношення. Усувається ця проблема грамотним прокачуванням гальм за допомогою спеціальних приспосіблень, а також правильною методикою витіснення повітря.

Заклинювання гальмівного циліндра, тугий хід гальм спричинений в основному корозією металу і відкладами на стінках циліндрів.  Відклади бруду на стінках циліндрів усуваються повною розборкою гальм і їх чисткою. А ось корозію металу практично не вдається усунути. гальма починають протікати, або заклинювати. Корозія спричинена тим що гальмівна рідина поглинає вологу з повітря, а також під час зволоження гальмівних супортів.

Гальмівна рідина працює в дуже важких умовах. У міському циклі вона нагрівається до + 150 ° С, а при їзді по гірській дорозі, а також при спортивній їзді вона може нагрітися до + 180 ° С.

Зрозуміло, сучасні гальмівні рідини витримують такого роду навантаження: їх температури кипіння складають від +200 … + 260 ° С в залежності від марки. Але гальмівна рідина гігроскопічна, тобто поглинає вологу. Відповідно, із збільшенням частки вологи в гальмівній рідині температура кипіння знижується. Якщо за рік гальмівна рідина вбере в себе 2-3% води, температура її кипіння знизиться на 30-50 ° С, тобто закипання настане вже при 145-160 ° С.

При закипанні в гальмівній рідині утворюються бульбашки повітря, і при натисканні на педаль гальма частина рідини переливається в резервний бачок, а решта не може створити достатнього тиску, в результаті гальмівна ручка «провалюється».

Крім того, будь-яка гальмівна рідина складається з різних присадок, які з часом починають розкладатися, і рідина починає втрачати і інші свої властивості. Наприклад, використання старої рідини може привести до розбухання гальмівних манжет і подальшого їх протікання.

Тому гальма потребують своєчасного обслуговування, а гальмівна рідина заміни. Для вимірювання вологості рідини ми використовуємо спеціальний тестер. Допустимою є вологість 1-2 %.

На останньому фото стертий поршень гальмівного циліндра у якому спочатку заклинив поршень тоді сплавилась тормозна колодка і стерся поршень.